Vastupidavad ja ringlusesse võetavad materjalid

 

Hankimisel on oluline pöörata tähelepanu toodetes kasutatud materjalidele. Keskkonnamõju vähendamiseks tuleks valida looduslikest, ringlusesse võetavad materjalidest nagu puidust, metallist, papist ja taaskasutatud paberist tooted. Näiteks vali alati vihikud või kaustad, mis on valmistatud taaskasutatud paberist või kartongist. Neil on tavaliselt juures ka märgistus, et nende toodete valmistamiseks on kasutatud ringlusesse võetud materjale. Tooted, mis on tehtud mitmest materjalist võetakse väga harva uuesti ringlusesse. 

Looduslikud materjalid, või need, mida pole oluliselt töödeldud nagu puit või metall on vastupidavamad.  Seetõttu tuleks osta näiteks just nendest materjalidest tehtud lõikelaudu, pliiatsiteritajaid, kääre jne. 

 

   
 
 
 
 
 
Ostes puidust, papist või paberist esemeid, tuleks pöörata tähelepanu FSC ja PEFC märgistele, mis tagavad, et need on pärit jätkusuutlikult majandatud metsadest, mis tagavad majanduslike ja sotsiaalsete kriteeriumite austamise.  

Parem on osta tooteid, mida saab kergesti parandada, mitte selliseid, mida peaks iga väiksema vea korral välja vahetama. On ka olemas parandustöökojad, mis tegelevad toodete parandamisega, uuri oma kogukonnast, kas sinu läheduses on ka selliseid töökodasid. 

 

 

Pöörake tähelepanu ka toodetel ja teenustel olevatele ökomärgistele, mis näitavad väiksemat keskkonnamõju, näiteks EL ökomärgis ja Põhjamaade Luik. Samuti pööra tähelepanu kohalikele keskkonnamärgistele ökomärgistele nagu näiteks Eesti mahemärk, Roheline Energia, Roheline Trükis jne.

 


 

Kulutõhusus

  • Säästa raha oma kontoritarvete pealt, kui midagi läheb katki, siis ürita seda enne ära viskamist hoopis parandada !

 

Keskkonnakasu

  • Jäätmete tekke vähendamine
  • Looduskaitse:  metsade ja kogu nende bioloogilise mitmekesisuse säilitamine on ka meie nn. "roheliste kopsude" säilitamise heaks
  • Esmaste vahendite kasutamise vähendamine
  • Reostuse vähendamine

Еко карта